top of page

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

Trabzon Üniversitesi Hukuk Klinikleri Kulübü olarak 17 Ocak 2020 tarihinde  bu yola çıktık. Çıktığımız yolda sahip olduğumuz eşsiz enerji ile hukuk fakültesi öğrencisi kimliğimizi harmanlayarak hukukçu kimliği kazanabilmemiz için tırmanmamız gereken merdivenin tüm basamaklarını tamamlamak ve gerçek birer hukukçu olarak bu yolu bitirmek bizlerin en büyük ideali. Bizler bu ideali gerçekleştirebilmek adına;

  • Öğrencilerin eğitim hayatları süresince kendilerini yetiştirebilmeleri ve geliştirebilmeleri için konferans, sempozyum, hukuk zirvesi vb. daha birçok etkinlik düzenleyerek alanında uzman hukukçuların bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarına olanak sağlarız.

  • Kurgusal dava yarışmaları, dava simülasyonları vb. aktiviteler düzenleyerek öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı elde etmelerini sağlarız.

  • Benzer alanlarda faaliyet gösteren üniversite kulüpleri ile diğer kurum, kuruluş ve toplulukların çalışmalarını takip eder ve bunlardan uygun olanlara katılım sağlayıp birlikte hareket ederek ortak faaliyetler düzenleriz.

  • Faydalı etkinliklerimizin yanında idealimize ulaşmak için tırmandığımız basamaklara eğlence katmak ve ruhumuzu besleyerek eğlenmek adına çeşitli geziler, konserler, festivaller gibi daha çok talep çerçevesinde şekillendirdiğimiz aktiviteler düzenleriz. Bu sayede öğreniriz, gelişiriz, eğleniriz ve yolumuza motive olmuş şekilde devam ederiz.

FELSEFEMİZ İLHAM VERİCİ!

WhatsApp Image 2021-02-19 at 14.42.45.jp

MİSYON

Hukuk eğitimine pratikte aktiflik kazandırmak, öğrencilerin sosyal, kültürel ve mesleki gereksinimlerini karşılamasına katkıda bulunmak, öğrenciler arası iletişim ve etkileşimi arttırarak onlara birlikte hareket etme bilinci kazandırmak ve gelecekte adalet meşalesini taşıyacak meslekleri icra ederlerken; kendine güvenen, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, öğrenmeye ve gelişmeye açık, adaleti sağlayabilmek için her türlü donanıma sahip kişiler olmalarına  katkıda bulunmak.

WhatsApp Image 2021-02-19 at 14.12.37.jp

VİZYON

Hukuk fakültesi öğrencilerine hukukçu kimliği kazandırmak, özgür düşünebilmeleri için gereken alt yapının kültür ve sosyalleşme boyutuna ulaşmasını sağlamaya katkıda bulunmak ve bu çerçevede ilk adım olarak bir üniversite ruhu oluşturmak ve hukukun üstünlüğüne inanan, adalet duygusu gelişmiş, özgür düşünce yapısına sahip hukukçuların yetişmesine katkı sağlamak.

İTİBARIMIZ TANINIR.

bottom of page